Без струја делови на Аеродром, Центар и Сопиште

Од ЕВН Македонија известувaaт дека утре поради закажани технички зафати во мрежата, без електрична енергија ќе останат:

во време од 9:00 – 15:00 часот Бензинска станица Окта на бул. Трета македонска бригада, неколку помали објекти на крстосницата Трета македонска бригада до бензинска Окта во правец кон Центар, неколку помали објекти на раскрсница Трета македонска бригада со ул. Коста Новаковиќ, бул. Трета македонска бригада бр. 31-Б, ул. Пандил Шишков бр. 24 и бр. 26 и ул. Коста Новаковиќ бр. 1-А (о. Аеродром);

 

 

во 9:00 – 16:00 часот дел од с. Долно Лисиче - ул 1 од пругата до Маркет ДИМ (о. Аеродром);

од 10:00 – 12:00 часот кула 22 и зграда бр. 18 од Градски ѕид на ул. Димитрија Чуповски (о. Центар) и

во време од 12:00 – 13:00 часот дел од ул. 24 во Сопиште (о. Сопиште).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.