Без струја делови на Карпош, Центар и Кисела Вода

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе останат:

Во периодот од 08:30 - 13:00 часот корисниците во Градски парк во близина на ресторан „Балканика“. (општина Карпош);

Во периодот од 08:30 - 14:00 часот, улицата Орце Николов од број 162 до број 172. улицата Мирка Гинова од број 1 до број 27. (општина Центар);

Во периодот од 08:30-14:00 часот корисниците на улиците Киро Крстевски и Емил Зола. (општина Кисела Вода);

Во периодот од 08:30-15:30 часот корисниците на улицата Марко Орешковиќ. (општина Кисела Вода);

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.