Tоксична и опасна материја се излеа од цистерна во ОХИС

Од цистерна во фабриката ОХИС се излеала високотоксична и опасна материја.

 

 

Во моментот во фабриката има големо присуство на полиција и противпожарно возило, а сè уште нема официјални податоци за тоа за каква материја станува збор и колку е таа опасна за здравјето за граѓаните.

 

Забранет е влезот за новинарските екипи во фабриката, каде што се шири непријатна миризба, но никој од присутните засега не дава подетаљни информации за тоа што се случило.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.