Делови од Карпош и Аеродром утре без струја

Без струја утре од 12:30 до 15 часот ќе бидат корисниците од улиците „Милан Марковиќ“ од бр.8-18,.„Пијанец“ од бр.2-14 и ул.„Леринска“ од бр.2-14 во општина Карпош.

 

Прекин на снабдувањето со електрична енергија утре од девет до 11:30 часот ќе има кај делови од улиците „Љубин“ и „Партенија Зографски“, основното училиште на ул.„Борис Сарафов“ и објектитие во негова близина во општина Аеродром, најави Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.