Без струја делови на Сарај, Кисела Вода и Гази Баба

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електро-системот во Град Скопје, без електрична енергија ќе останат:

 

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од с. Рашче, Копаница, Бојане и дел од с. Кондово.(Општина Сарај).

 

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од ул. Сава Ковачевиќ подулица бр. 14.(Општина Кисела Вода).

 

Во периодот од 09:00 до 11:00 часот корисниците од ул. Коце Металец од број 8 до број 14. (Општина Гази Баба).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.