Без вода дел од корисниците во Дебар Маало

ЈП Водовод и Канализација информира дека утре, поради дефект на улицата „Славка Недиќ 1“, ќе биде прекинато водоснабдување на дел корисниците на улицата „Дане Крапчев“ во скопско Дебар Маало.

 

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од од 9 часот до завршување со активностите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.