Кина ги преполови давачките за некои американски производи

Затоплување на односите меѓу Кина и САД. Пекинг објави дека отстранува 50% од царинските давачки за некои американски производи, во вредност од вкупно 75 милијарди долари.

 

Промената стапува на сила за една недела. Трговската војна меѓу големите светски економии избувна во 2018 година. 12 месеци подоцна, започнаа првите преговори.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.