Горивата и оваа недела поскапуваат

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поскапат за половина и за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Цената на бензинот еуросупер БС-95 се зголемува за 1 денар на 68,5 денари за литар.

 

Цените на бензинотеуросупер БС-98, на еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за половина денар. Со тоа, новата цена на еуросупер БС-98 ќе изнесува 70,5 денари за литар, на дизелот 63 денари за литар, а на екстра лесното масло за домаќинство 52 денари за литар.

 

Мазутот поскапува за 0,904 ден ари на 38,243 денари за килограм.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.