All for Joomla All for Webmasters

МТМ ВРАБОТУВА !

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

(вработување со договор за постојан работен однос, хонорарен ангажман или договор на дело)
Оддел на маркетинг и медиа планирање
-маркетинг асиситент во реализација на креативни решенија и промотивни активности
-стекнување нови клиенти, изработка на понуди, договори, презентации
-одговорност и истрајност за постигнување на продажните цели на рекламното време
-комуникација и одржување професионален однос со клиентите и следење на нивните активности
Услови
-задолжително искуство во дејноста од најмалку 3 години
-активно познавање на MS Office
-познавање англиски јазик
-развиени комуникациски вештини и вештини за пишана комуникација
-спосбност за брзо учење и склоност кон тимска работа
-одговорност, самостојност во работењето, упорност, флексибилност
-смисла за препознавање на потребите на клиентите
-професионален пристап во работењето
-систематичност во работењето
Вашето CV со потребните податоци испратете го на e-mail
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Донирана медицинска опрема за Детската клиника

Перфузори, инфузомати, пулсоксиметри и опрема која служи за дијагностика доби Клиниката за детски болести. Донацијата е наменета за Одделот за гастроентерохепатологија на Клиниката, во вредност од 23.000 евра, а е обезбедена со помош на семејството Момировски кое живее во Австралија.
 

Коце Трајановски даде отчет за сработеното

Голем број проекти во делот на инфраструктурата, сообраќајот, образованието, и животната средина се реализирани во изминативе четири години во Град Скопје, а значителен е и бројот на проекти кои се во тек, и чија завршница се очекува периодов што следува.
 
Од 2 до 8 окомври Скопје ќе биде домаќин на светски познати готвачи кои ќе учествуваат на првиот фестивал ,,Иновативно кулинарско искуство,,. Фестивалот има за цел едукација и развој на туризмот во Македонија преку конзумирање на деликатеси од светската кујна подготвени во Македонија.
 

Убедлива победа на ПСЖ над Тулуз

Екипата на ПСЖ постигна убедлива победа на последниот натпревар од 3.коло од Лига1 откако синоќа го совлада Тулуз со 6:2. ПСЖ со оваа победа заедно со шампионот Монако и Сент Етиен имаат максимални девет бодови, а Олимпик Лион и Олимпик Марсеј по 7 бодови.
 

Надал повторно број 1 на АТП ранг листата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал од денеска повторно е најдобар светски тенисер откако успеа да го мине Енди Мареј на врвот на АТП листата. Надал на Мастерсот во Синсинати, беше елиминиран во четвртфиналето, но сепак освои доволно поени за да биде тенисер број 1.
 
Екипата на Нант за која настапува Кирил Лазаров го освои и вториот трофеј во претсезоната, откако во финалето на турнирот „Морби Ханд“ го победи дански Силкеборг со 37-29. Нашиот репрезентативен капитен одново го предводеше нападот на францускиот тим, а по мечот изјави дека пристигнал во екипата за да и помогне да се искачи ниво погоре.
 
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски по објавувањето на списокот повикани фудбалери за натпреварите со Израел и Албанија ги искажа очекувањата од натпреварите во рамки на циклусот за пласман на СП 2018 година.
 

Јаневски: Да останеме мирни пред реваншот со Фенербахче

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски во својот прв натпревар во Првата лига на Македонија како тренер на Вардар, вчера стигна до трите бода во дуелот со Победа. Тој изрази задоволството од играта и резултатот (4:0) на „црвено-црните“ и побара од своите избраници да останат смирени во пресрет на реваншот со Фенербахче во баражот за Лига Европа.
 
Цената на ЕУРОСУПЕР БС - 95 и на еуродизелот останува иста, а ЕУРОСУПЕР БС - 98 се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
 
Oпштина Центар ја започнува реконструкцијата на улицата „Бигла“ на Водно која на места немаше асфалт, а беше полна со ударни дупки кои претставуваа опасност за движење на граѓаните и возилата, соопштија од општина Центар.
 

Делови од Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Од 8:30 до 9 часот и од 13 до 14 часот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улиците „Московска“ бр.9 и од број 18 до 30, „Осло“ и дел од пазарот во населбата Тафталиџе, општина Карпош.
 
Македонија освои две награди на регионален натпревар за зелени бизниси, во конкуренција на вкупно 18 идеи од Македонија, Албанија, Косово, Црна Гора, Србија и Босна и Херцеговина.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |